Parayı Buraya Yatıranlar Büyük Kazandı! Herkes Dolar, Altın, Borsa Diyordu. ABD ve İngiltere’de Kaçınılmaz Olduğu Konuşuluyor

ABD’de enflasyonun yüksek seyretmesi ve hükümet harcamalarının artmasıyla birlikte, finans dünyasında Bitcoin’in önemi vurgulanıyor. Tanınmış kripto para fenomenleri, altın ve gümüşün ulusal borcu artırma riski taşıdığını belirtiyor.

Bitcoin’in, sürdürülemez hükümet harcamalarından ve varlıklara el konulmasının kaçınılmazlığından kaçmanın tek gerçekçi çözüm olduğunu savunuyorlar. ABD’nin ulusal borcu 2020’den bu yana yüzde 25 artarak 34,5 trilyon dolara ulaşmış durumda. Balaji Srinivasan, hazineyi yağmalama aşamasında olduklarını belirterek, Bitcoin’in kaçınılmazlığını vurguluyor.

LONDRA MENKUL KIYMETLER BORSASI, BİTCOİN VE ETHEREUM ETN BAŞVURULARINI KABUL EDİYOR

Londra Menkul Kıymetler Borsası (LSE), 2024 yılının ikinci çeyreğinde Bitcoin ve Ethereum kripto ETN başvurularını kabul edeceğini duyurdu. Bu hamle, yatırımcıların Londra işlem saatlerinde kripto varlıklarını takip eden menkul kıymetlerin ticaretine olanak tanıyacak. Spot Bitcoin ETF’lerinin yanı sıra ETN başvurularının kabul edilecek olması, kripto para yatırımcılarını sevindirdi. Bu gelişmelerin ardından Bitcoin 71.600 dolardan işlem görüyor, Ethereum ise 4000 dolar seviyelerini aştı.

BITCOIN, HALVING ÖNCESİ YÜKSELİŞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Bitcoin, güçlü bir ralliyle yükselişini sürdürüyor. Kripto para piyasasında en hacimli para birimi olan Bitcoin, tarihinde ilk kez geçen hafta 69 bin dolar barajını aşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Şu anda 71.600 dolar civarında işlem gören Bitcoin’in bir sonraki hedefi, bazı kripto para birimi boğalarına göre 100.000 dolar seviyesi.

Bitcoin’in bu yıl içinde halving etkinliğinden önce 100.000 dolara kadar yükseleceğine inananlar arasında dijital varlık yöneticisi Mark Connors bulunuyor. Bitcoin ETF’lerinin onaylanması ve kurumsal girişlerin artması, bu yükselişi destekliyor. Halving, Bitcoin’in arzını kontrol etmek için yazılan bir mekanizma olarak biliniyor ve talebi artırıyor. BlackRock’un Bitcoin’i portföylerine eklemek için başvuruda bulunması da Bitcoin’e olan güveni artırıyor.

Bitcoin’in hız kesmeden yükselişi devam ederken, kripto para piyasasında heyecan dorukta. Yatırımcılar, finansal sisteme alternatif olarak gördükleri Bitcoin’e yönelerek, geleceğe dair umutlarını güçlendiriyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x